Oosterse overwinning Reserve Reserves

Amsterdam, 22 juni 2025 – Vandaag zochten de Reserve Reserves het heetste stukje van Nederland op. In Enschede wisten de Bussumers, toen het erom ging, het hoofd gelukkig koel te houden. Op een gezellig veld werd met 5-9 van Tex Town Tigers gewonnen.

Ondanks het indrukwekkende bedrijvensoftbaltoernooi dat op de velden van TTT gespeeld werden kon er toch een volledige pre-game worden afgewerkt. In de eerste inning was daar nog niet veel van te merken want twee strike-outs en een uit-bij-stelen (na geraakt werper) getuigt niet echt van scherpte. 

Gelukkig had de GGL onze ACE naar de heuvel gestuurd. En onze ACE was wél meteen scherp en deed het in de eerste inning bijna helemaal zelf. Hij ving een mislukte stootslag, fieldde een comebacker, actie 1-naar-3 en eindigde met een strike-out.

In de tweede Bussumse slagbeurt vlogen de ballen alle kanten op. Slechts één keer omdat ie goed geraakt werd door een knuppel, die hit kwam op naam van De Hof, de rest bestond uit wilde worpen en doorgeschoten ballen. Het leverde twee punten op. Stand 0-2.

Onze ACE kachelde daarna lekker nog een paar innings door. Pas in de vijfde inning moest hij één puntje toestaan, maar dat kwam omdat het veld hem zwaar in de steek liet. Door een foute aangooi naar het eerste honk kon de honkloper naar het derde honk waarna de fout met een opofferingsslag werd afgestraft. 

Ondertussen was de Bussumse voorsprong wel al behoorlijk opgelopen. In de derde inning sloeg Montana de bal de tuin uit met Kweenie op het eerste honk. Een slagbeurt later werd het 0-6 na een double van Woody, een foutje een een doorgeschoten bal. Aan het eind van de vijfde inning was de stand dus 1-6.

Na een korte onderbreking door onweer nam GymBoy het van onze ACE over en dat liep wat anders dan verwacht en gehoopt. Al snel smolt de Bussumse voorsprong tot 5-6, maar erger werd voorkomen doordat Arnold een liner wist te onderscheppen en daarna voor het dubbelspel op twee gooide.

Arnold kwam vervolgens aanvallend ook goed uit de hoek want hij opende de volgende slagbeurt met een double over de midvelder. De Hof deed z’n job en bracht ‘m een honk verder en op de hot van Woody liep Arnold het zevende punt over de plaat. Stand 5-7.

Woody nam op zijn beurt z’n goede slagbeurt ook het veld weer in omdat hij GymBoy verving en de laatste drie innings voor z’n rekening nam. Foutloos kunnen we wel zeggen want veel beter dan zes strike-outs en slechts één infield hit tegen gaat het niet worden. 

In de achtste inning leverde Kweenie met één honk bezet ook nog een homerun af voor een paar ‘insurance runs’ waardoor de eindstand uiteindelijk 5-9 werd.

Kijk hier voor de box score en de stats.

Kijk hier als je het vorige stukkie gemist hebt.